Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

Arhavi Festivali Hazırlıklarında Sona Gelindi

arhavi-festivali-hazirliklarinda-sona-gelindi

40. Uluslararası Arhavi Kültür ve sanat festivali programı açıklandı.
09 Ağustos 2012 Perşembe 19:16

 Bu yıl 40.sı düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında yapılacak olan sosyal, kültürel ve sportif faaliyet programı belirlendi. 24 Ağustos Cuma günü başlayacak olan etkinlikler, 26 Ağustos Pazar akşamı yapılacak olan kapanış programıyla son bulacak.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu festival broşüründe de yayımlanan mesajında “Bu yıl 24-25-26 Ağustos 2012 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’mizi kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.” dedi.

Hekimoğlu mesajında; “40 yıl boyunca her dönem deneyim kazanarak ve profesyonel bir anlayışla yönetilen festivalimiz günümüze kadar büyük bir coşku ve heyecanla getirilmiştir. Türkiye’nin en eski festivallerinden biri olan Arhavi Festivali’ni her yıl olduğu gibi bu yılda, dostluğu ve kardeşliği pekiştirerek, şirin ilçemiz Arhavi’nin turizm ve kültür açısından tanıtımını ön plana çıkarmak suretiyle yöremizi tüm dünyaya tanıtacak bir organizasyon olarak gerçekleştirmek temel arzumuzdur.

Bu önemli ve büyük organizasyonumuzun hazırlanmasında bizlere desteklerini esirgemeyen, her zaman yanımızda yer alan çok önemli kurum, kuruluş, STK’lar ve iş adamlarımız olmuştur. T.C. Başbakanlık Tanıtım Fonu, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü, MNG Holding, Nurol Holding, Kaçkar Turizm Birliği, Spor Toto A.Ş. Çay-Kur Genel Müdürlüğü, CİOFF, Uluslararası Festivaller Birliği, özel çay fabrikaları, Sarp Otel, Ajans 53 Organizasyon A.Ş., tekstil firmaları, Ankara ve İstanbul’daki iş adamlarımız, İstanbul Arhavililer Derneği, Ankara Arhavililer Vakfı, Arhavi esnafımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın maddi ve manevi katkıları her geçen gün güçlenerek artmaktadır. Gururla kutladığımız festivalimizin bu yıl 40’sını gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerimizin organizasyonunda emeği geçen başta festival komitesi üyesi arkadaşlarım olmak üzere, bizlere desteğini esirgemeyen tüm sanat, siyaset ve iş camiasına şahsım ve tüm Arhavi halkı adına şükranlarımı sunuyorum.

Tüm hemşerilerimin ve ilçemizde bulunan misafirlerimizin, adına ve anlamına yakışır bir şekilde gerçekleştirilecek olan 40. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’ni gönüllerince geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi.Ç.P.

 


Haber okunma sayısı: 4760Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ