Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

34. Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali

34-kafkasor-kultur-turizm-ve-sanat-festivali-

34. Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivalinin 18, 19, 20, 21, 22 Haziran olmak üzere beş gün olarak kutlanmasına karar verildi.
06 Mayıs 2014 Salı 19:04

 Artvin’in Kafkasör Yaylası’nda her yıl geleneksel olarak yapılan Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali’nin tarihi belli oldu. Artvinlilerin merakla beklediği Kafkasör Festivalinin tarihi açıklandı. Artvin Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 34. Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali 18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Artvin’de geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 34’üncüsü düzenlenecek olan Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali’nin bu yıl ki tarihi belli oldu. Bu yıl ramazan nedeniyle festival iki hafta kadar öne çekildi. Geçtiğimiz yıllarda 3 gün olarak kutlanan festival bu yıl beş güne çıkartıldı. Yöre halkının yanı sıra binlerce insanın ilgi gösterdiği festivalin en çok beğeni toplayan bölümünü boğa güreşleri oluşturuyor. Bir yıl boyunca bakımı yapılan boğalar o gün arenada rakiplerinin karşısına çıkarılıyor ve birincilik için mücadele ediyorlar.

34’üncü Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali 18 Haziran Çarşamba günü başlayacak, 22 Haziran Pazar günü sona erecek.


Haber okunma sayısı: 2132

Haberin etiketleri:

kafkasör ne zaman


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ