Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

38’nolu Öğrenci Taşımacılığı Eğitim Yılının Artvin’e Hayırlı Olmasını Diledi

38nolu-ogrenci-tasimaciligi-egitim-yilinin-artvine-hayirli-olmasini-diledi

SS 38 nolu Öğrenci ve Personel Minibüsçüler Taşıma Kooperatifi 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılının Bütün öğrencilere ve Milli Eğitim camiasına hayır olmasını diledi.
18 Eylül 2012 Salı 15:11

 2012-2013 Eğitim Öğretim yılının başlamasının ardından Eğitimde önemli bir yere sahip olan SS 38 Nolu Öğrenci ve Personel Minibüsçüler Taşıma Kooperatifi eğitim yılı ile ilgili açıklama yaparak bütün öğrencilerin ve Milli Eğitim Müdürlüğü camiasına hayırlı olmasını dilediler.

 

SS 38 Nolu Öğrenci ve Personel Minibüsçüler Taşıma Kooperatifi Başkanı Şerif Usta, Başkan Yardımcısı M Volkan Arslan, Yönetim Kurlu Üyesi Uğur Yılmaz öğrenci taşımacılığıyla ilgili önemli konulara değindiler.

Başkan Şerif Usta yaptığı konuşmasında; “Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi şartlarda eğitim alması hepimizin ortak sorumluluğudur. Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de yeni neslin insan haklarına, insanlara ve düşüncelere saygılı, Türk örf, adet ve geleneklerine sahip, hoşgörülü, yeteneklerini geliştirebilen, düşünebilen, bilgiye ulaşmak için araştıran, çok okuyan, demokrasiyi, modern dünyanın değerlerini bilen bireyler olarak yetiştirmeli; Atatürk’ün Türk Ulusu’na hedef gösterdiği çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmanın tek yolunun toplumun eğitilmesinden geçtiğini unutmamalıyız.”dedi.

 Öğrenci taşıma işi ciddiye alınması gereken iştir

 

Başkan Usta, öğrenci taşımacılığının hafife alınmayacak ciddiyet isteyen bir iş olduğunu ve kooperatif üyeleri olarak bunun bilincinde olduğunu belirti.

Öğrenci velilerinin kendileriyle sürekli iletişim halinde olmalarını isteyen, ve servis şoförleriyle en ufak bir sorunlarını kooperatiflerine iletmelerini gerektiğini söyledi. İstanbul gibi büyük şehirlerdeki öğrenci servislerinin fiyatlarının neredeyse yarısına taşımacılık yaptıklarını belirten Usta, “ Rutin denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. 20 aracımız var bunlardan 18’i taşımacılık yapıyor ve hepsinde benim bildiğim en az iki öğrenci ücretsiz taşınıyor Yani servis şoförlerimiz bir nevi öğrencilere burs veriyor. Bu anlamda gerek milli eğitim müdürlüğü okul yetkilileri trafik tescil denetleme şubesi çalışanlarından bu güne kadar verdikleri destek ve anlayışları için teşekkür ediyoruz, ve bu anlayış ve desteklerinin devam etmesini diliyoruz.”diyerek açıklamalarını tamamladı.

Başkan Usta ve yönetim kurulu üyeleri yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını dilerlerken bu yılın kazasız, belasız ve mutluluklar içerisinde geçen bir yıl olmasını da temenni ettiler.

 

Ç.P. 

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 3505Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ