Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

Arhavi Çarmıklı Kültür Merkezi'nde Aile İçin Anlamlı Toplantı

arhavi-carmikli-kultur-merkezinde-aile-icin-anlamli-toplanti

Arhavi Halk Eğitim Merkezi Aile İçi Eğitim Toplantısı Düzenledi.
02 Kasım 2012 Cuma 16:06

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) düzenlediği ve Arhavi Halk Eğitim Merkezi tarafından koordine edilen aile içi eğitim ve aile birliğini konu alan bir toplantı düzenlendi. Toplantının amacı aile içi sağlıklı çocuk eğitimi ve yetiştirme hakkında düzenlenen kurslar hakkında bilgi vermek ve vatandaşları açılan bu kurslara yönlendirmekti. Toplantıya, Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Belediye Başkan Yardımcısı Namık Köseoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü C.Erdal Kahya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nizamettin Yılmaz ve ilçe Halk Eğitim Merkezi  müdürü ve personelleri de katıldılar.

Programın temel amaçları ve genel yapısını açıklayan Arhavi Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Elif Erten yaptığı açılış konuşmasının ardından slayt sunumuyla aile içi eğitimin temel amaçlarına değinerek teorik olarak kurslarda görülecek eğitim hakkında bilgiler verdi. Ardından Hacılar İ.Ö.O ana sınıfı öğretmeni Arzu Yücel 2 – 3 ve 3- 6 yaş çocukların eğitimi için uygulanacak program hakkında bilgiler verdi. Eğitim süresi boyunca her öğrencinin kendi evinin ziyaret edileceği, öğrencinin ailesi ile ilişkisinin gözlemleneceği ve bu şekilde çocuğun almaması gereken yanlış eğitimin önüne geçilebileceği dile getirildi. Emekli usta öğretici Neslihan Kesim’in konu hakkında verdiği bilgiler ışığında, kursa katılan iki kursiyerin gördükleri eğitimden sonra düşünceleri dinlendi. Son olarak Ertuğrul Kurdoğlu YİBO sınıf öğretmeni Muammer Tombaklar çocuklardaki ergenlik dönemi süresince ailelerin yaklaşımları hakkında bilgiler verdi. Kurslar da bu konu hakkında verilecek bilgilere kısaca değinen Tombaklar, anlattığı hikâye ile katılımcıları duygulandırdı.

Halk Eğitim Merkezi’nin açacağı bu kursun ne denli önemli olduğu toplantı süresince vurgulandı. Yeni anne baba adayları ya da çocuk sahibi olan ailelerin çocuklarının büyüme aşamasındaki alacakları eğitim hakkında açılacak kursun ne denli yararlı olduğu dile getirildi. Sadece anne değil baba adaylarını da ilgilendiren bu kurslarda doğumundan itibaren ergenliğe gelene kadar annenin ilgilendiği çocuğa babanın da üzerine düşen görevlerin olduğu ve alınacak eğitimle ve kazanılacak tecrübelerle toplum için yararlı bireylerin yetişmesi sağlanacağı da dile getirildi. Son olarak dinleyicilerden gelen sorular yanıtlanarak toplantıya son verildi.

Ç.P.

 


Haber okunma sayısı: 4612Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ