Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

Borçka’da İlköğretim Haftası kutlamaları yapıldı

borckada-ilkogretim-haftasi-kutlamalari-yapildi

Borçka ilçesinde 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlamaları yapıldı.
18 Eylül 2012 Salı 15:20

 Borçka Belediyesi Atatürk Anıtı önünde saat 10.00’da düzenlenen törene Borçka Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Borçka Belediye Başkan Vekili Sedat Peker ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

İlköğretim Haftası Kutlama töreni İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yılmaz ve 2 öğretmenler eşliğinde Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından 1 dakikalık sayı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla günün ilk kutlama programı sona erdirildi.

Ardından Borçka Düzköy Ortaokulunda düzenlenen ikinci kutlamada, Borçka Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Garnizon Komutanı ve İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Üsteğmen Muhammet Yavuzyılmaz, Borçka Belediye Başkan Vekili Sedat Peker, İlçe Emniyet Amiri Halil Telli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yılmaz, siyasi parti yetkilileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve, İstiklal Marşının okunmasının ardından Tarık Soyer adlı öğrenci günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı. Tarık Soyer yaptığı konuşmada; “Yaz tatilinde yeterince dinlendik ve sonunda bilgi yuvamıza geri döndük. Şimdi sıra çalışıp kendimizi yetiştirmekte. Kendimizi yetiştirmeli ve çevremize yararlı olmalıyız. Biz biliyoruz ki ne kadar çalışırsak o kadar yararlı oluruz. Okullar her açıldığında bizlerdeki öğrenme isteği de o kadar artıyor. Bizler bilgiye susamış insanlarız, bizler de mutlu bir yaşam sürmek istiyoruz ve bizler bu isteklerimizin gerçekleşme yerinin de bu sıralardan geçtiğini biliyoruz. Öyleyse durmak bize yakışmaz, çünkü tahsil zamanı tatil yaparsak tatil zamanı tahsil yapmak zorunda kalırız ve isteklerimiz yalnızca bir hayal olarak kalır, sonunda üzülen yine biz oluruz. Ne kendimizi nede bizi sevenleri üzemeye hakkımız var. Ne mutlu bizlere ki okullar açıldı ve bizler hiçbir sorunla karşılaşmadan tekrar okulumuzdayız. Ya okula gitmeyi isteyip de çeşitli engellerle karşılaşıp okula gidemeyenler. Kendimizi onların yerine koyarsan elimizdekinin değerini daha iyi anlayabiliriz. Onun için değerli arkadaşlarım lütfen okumaktan sıkılmayalım ve gelecekteki konumumuzu düşünerek okumaya daha istekli olalım. Yeni eğitim, öğretim yılının hepimiz için yararlı ve başarı geçmesini dilerim” dedi. 

Daha sonra Düzköy Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Evrim Kaptan tarafından yaptığı hitap konuşmasında; “İlköğretim öğrenim basamaklarının ilkidir, temelidir. Okulun açıldığı ilk haftayı ilköğretim haftası olarak kutlamaktayız. İlköğretimin amacı, öğrencileri vatanını, milletini seven, kendine ve topluma yararlı, yeterli kadar bilgi donanımına sahip yurttaşlar olarak yetiştirmektir. İlköğretim öğrencilerimizi hayata ve üst öğrenime hazırlamaktadır. Her devlet, kadınıyla erkeğiyle, yöneticisiyle yönetileniyle tüm yurttaşlarını ulusal amaçlarına uygun olarak yetiştirmek ister ve eğitim ve öğretimini bu çerçeve uygun olarak hazırlar. Bizlere düşen görevler ise öğrencilerimizi bu doğrultuda yetiştirmektir. Eğitimin öğretimin amacı da zaten bu çerçeveye uygun olarak hazırlanmaktadır. Atatürk, eğitime çok önem vermiş ve bunu hayatında yaptıklarıyla kanıtlamıştır. Bizler de Atatürk’ün eğitime verdiği önemi önemsemek zorundayız. Aksi durumda Türk Milleti diye bir millet tarih olmaktan kurtulamaz. Bir ülke ulusuyla kalkınmak, ulusuyla mutlu bir yaşam sürmek istiyorsa eğitim ve öğretim nimetine sıkı sıkıya sarılmalı ve bu nimeti elinden kaçırmayarak iyi değerlendirmelidir. Gelişmiş, çağdaş ülke sınıfındaki ülkeler eğitime ne kadar çok değer veriyorlarsa bizler de o kadar hatta onların gösterdiklerinden daha çok önem vermeliyiz ki biz onları takip edeceğimize geçmişte olduğu gibi onlar bizi takip etsinler. Eğitime öğretime verdiğimiz sürece gün gelecek vatandaşlarımızın tamamına yakını okumayı-yazmayı öğrenecek, okuyarak edindikleri bilgileri günlük yaşamlarında uygulayacak, diğer insanları yanında boynu bükük kalmayacak, işlerinde daha verimli olacak, böylece hem kendine hem de milletimize yararlı bir şey olacaklardır. Yeni eğitim, öğretim yılının hepimize hayırlı olması ve bu yılımızın verimli bir biçimde tamamlanmasını dilerim” dedi.

 

Ç.P.

 


Haber okunma sayısı: 4009Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ