Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

Bu Kavşakta Çok Tartışılacak

bu-kavsakta-cok-tartisilacak

Artvin’de geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanmadan yıkılan Su hızarı kavşağı yerine yenisi yapıldı ama bu kavşakta çok tartışılacak.
03 Şubat 2013 Pazar 21:57

 Artvin Sanayi Sitesi karşısı Su hızarı mevkiinde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılmakta olan kavşak yeniden gündeme geldi. Karayolları Trabzon Bölge Müdürlüğü çalışmalarına başladı vatandaşlar kavşağı görünce yine isyan etti. Geçtiğimiz aylarda Artvin kamuoyunun gündeminde yer alan Sanayi sitesi Su hızarı kavşağı görenleri hayrete düşürmüştü. Bu duruma Artvin Valisi Necmettin Kalkan el koyarak kavşağı kaldırmıştı.

Artvin Şehir Terminali’nin Suhızarı’na taşınmasıyla buradaki yoğunluk arttı. Artvin’in can damarlarından birisi olan Küçük Sanayi Sitesi’ne giden yol, Şavşat, Ardahan- Kars karayolu, Yusufeli- Erzurum yolu tam bu noktadan dallanarak ayrılıyor. Dolayısıyla buraya bir kavşak ve trafik düzenlemesi gerekiyordu.

Karayolları Trabzon Bölge Müdürü Ahmet Hulki Tuncer’in Artvin ziyareti sırasında Artvin Valisi Necmettin Kalkan tarafından talep edilen Artvin Merkez Suhızarı mevkiinde Artvin-Erzurum ve Artvin-Ardahan Karayollarının birleştiği noktaya kavşak planlaması yapıldı.

Bu iki güzergah ile Sanayi Sitesi yoluna geçiş güzergahını da düzenleyecek olan kavşağın yanlış planlanması sorunları da beraberinde getirdi. Kavşağın yapılmaya başlanması başta şoför camiası olmak üzere bölge esnafı ile vatandaşların tepkisini çekmişti.Vali Necmettin Kalkan’a kavşağın hatalı planlandığını, projenin trafik standartlarına uygun olmadığını ve tamamlanması durumunda birçok kazanın bu kavşakta yaşanılabileceğini ileten ve kavşağın inşaatının biran önce sonlandırılarak yeniden projelendirilmesini isteyen başkanların talebi yanıt buldu. Vali Necmettin Kalkan, bu talepleri haklı bularak kavşağın yeniden planlanmasının en doğru yöntem olduğu kararına vararak kavşağın inşaatının durdurulması talimatını verdi. Bu talimat üzerine kavşağın inşaat çalışması durdurulduktan sonra yapılan bölümler ise yıkılmıştı. Artvin Valisi Necmettin Kalkan, Karayolları 10.Bölge Müdürlüğü ile görüşerek kavşağın yeniden projelendirmesini ve Sanayi Sitesi girişinde bulunan tümseğinde kaldırılması talimatını vermişti. Talimat üzerine Karayolları 10.Bölge Müdürlüğü harekete geçti ve kavşağı yeniden projelendirme çalışmalarına başlamıştı. Aradan zaman geçmesinin ardından su hızarı mevkisinde yeni kavşak çalışmalarına başlandı.

Yeni yapılan kavşakta ışıklandırmalar hariç birçok bölüm tamamlandı, tabelalar bile konuldu. Fakat şoför esnafı özelikle sanayi esnafı bu durumdan oldukça şikayetti. Birçok kazaya davetiye çıkartılacağını ifade eden şoför esnafı yetkililerin bu durumu çözmesi gerektiğini ifade etti. İkinci kez böyle bir hata yapılmasını yanlış bulduklarını söylediler.

Karayolları Trabzon 10. Bölge Müdürlüğü Ahmet Hulki Tuncer İl koordinasyon kurulu toplantısında yaptığı açıklamada su hızarı mevkisin de yapılması planlanan kavşağın Türkiye standartlarında ki kavşaklarla aynı özellikle olduğunu ifade etmişti.

 


Haber okunma sayısı: 2945Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ