Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

GÜRCİSTAN'A KAÇAN ATINI GETİREMİYOR

gurcistana-kacan-atini-getiremiyor

Kemalpaşa Çamurlu köyünde yaşayan Nizamettin Yıldız, sınırı geçerek, Gürcistan topraklarına giren atını getiremiyor.
17 Haziran 2015 Çarşamba 10:12

Kemalpaşa sınır köyünde yaşayan Yıldız’ın atı ormanlık bölgeden Gürcistan’a geçiş yapan atını Batum da boş merada gören Yıldız,  gümrük kapısından atını getirmeye çalıştı. Fakat Gürcistan Gümrügü’nde Yıldız ailesinden atın kimliğini istedi. Atın kimliği olmadığından atını gümrükten getiremiyor. 

ATIN KİMLİĞİ Mİ OLUR?

Yeni kimlik çıkarmak için Türkiye’de girişimlerde bulunan Nizamettin Yıldız Türk yetkilileri atın yanında Batum tabelası ile birlikte bir adet fotoğraf istediklerini belirtti. Yıldız ailesi atını getirmek için yetkililerden yardım bekliyor. Yıldız; Atın kimliği mi olur? Bu nasıl bir şeydir. At sınırda otlarken Gürcistan tarafına geçiyor. Onu düzde buldum. Ama benim olduğunu nasıl ispat edeceğimi kara kara düşünüyorum. Yetkililerden yardım bekliyorum. “dedi.

Nizamettin Yıldız,’ın Atın herhangi bir kimliği ve kendisine ait olduğuna dair bir belge  olmadığı için yasal yollardan atını getirmesi zor görünüyor.  Atın, içgüdüleriyle  geçtiği sınırdan evine dönüş yapabilirse sıkıntının ortadan kalkacağı düşünülüyor.

AYDIN TATAR-HOPA


Haber okunma sayısı: 1284

Haberin etiketleri:

at


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ