Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

Şirinevler camisi yardım bekliyor

sirinevler-camisi-yardim-bekliyor

Yıldırım’ın en kalabalık nüfusuna sahip mahallelerinden biri olan Şirinevler Mahallesi’nde yapımına 2006 yılında başlanan Şirinevler Merkez Camisi hizmete alınabilmesi için yardım bekliyor
07 Ekim 2013 Pazartesi 21:54

Yaklaşık 30 bin kişinin yaşadığı Şirinevler Mahallesi’ndeki caminin inşaatı %70 i tamamlandı. Caminin alt katı maddi imkansızlıklara rağmen hayırseverlerin katkısıyla bitirildi. İnşaat halinde olmasına rağmen mahalle halkı camiden yararlanıyor. Ancak bin 220 metre kare olarak inşa edilen ve Bursa’nın en büyük camilerinden biri olan Şirinevler Merkezi Camisi’nin minare ve kubbelerinin kaba inşaatı tamamlansa da, sıva, boya ve pencere gibi eksiklikler parasızlıktan tamamlanamıyor.

 

Hayırsever vatandaşların yardımını bekleyen Şirinevler Merkez Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve aynı zamanda Mahalle Muhtarı Süleyman ÖZTÜRK  , “Mahallemiz çok kalabalık bir nüfusa sahip. İki cami var. Bu üçüncü cami. Biz ihtiyaç olduğu için bu camiyi yaptırdık. Mahallemizde 3 tane da okul mevcut. Belki bir okulun yaptırılması noktasında da çalışma yapabiliriz. Birçok bölgede ihtiyaç olmadığı halde cami yaptırılması noktasında tepkiler olduğunu duyuyoruz. Ancak bizim mahallemizde bu camiye ihtiyaç var. Kimse bunu farklı değerlendirmesin. Cami işine girdik. İşin %70' ini tamamladık. İnşaatın tamamlanması için yardıma ihtiyacımız var” dedi.

ayrıca cami web sitesi yayına girmiştir. www.sirinevlermerkezcamii.comHaber okunma sayısı: 1807Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ