Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

YA KANALI YA DA ADINI DEĞİŞTİRİN!

ya-kanali-ya-da-adini-degistirin

TV’si olmayan 19 ilden birisi olan Artvin’in bir Televizyonu olsun diye özel sektör hayli çalışmalar yaptıysa da maliyet ve kurulum masraflarının yüksekliği bu isteği gerçekleştirmeye engel oldu. Özellikle 2014 yılında Türkiye genelinde gerçekleştirilen Frekans İhalesini alan Radyo 08 ve 08 Haber gazetesinin sahibi Sedat Varan, ciddi anlamda sözden öte çaba içine girdiyse de yapılan ihalenin iptali ile bu hayaller de suya düşerek bir başka bahara kalmış oldu.
25 Mart 2015 Çarşamba 12:36

Artvin Kafkasör TV adıyla bir kanal  20 Şubat’ta yayına başladı. TV’nin tanıtımı ise Artvin Belediye Marina Sosyal Tesislerinde Gerçekleştirildi.  Burada yapılan tanıtım sonrası çıkan haberler ise şöyleydi:

ARTVİN TV TÜRKSAT 4A UYDUSUNDAN 12685 / H / 30000 FREKANSIYLA TEST YAYIN HAYATINA BAŞLADI

Artvin Belediyesi Marina Sosyal tesisleri Artvin Sofrasında düzenlenen akşam yemeğinde, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Artvin'e televizyon kurma çalışmasını yürüten ekiple Artvin'de ki basın mensuplarını bir araya getirmek için toplantı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Yenilen akşam yemeği ardından açılış konuşmasını yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Geçen yıl Kafkasör Festivali'nde Ulusal Medyadan 40’a yakın basın mensuplarını getirdiklerini ve bir haftalık süre içerisinde Artvin'in tüm güzelliklerini basın mensuplarına göstererek Artvin'i gazetelerine dergilerine televizyonlarına taşımlarını isteyip bunda da oldukça başarılı olduklarını söyledi.

 Çok sayıda dergi gazete ve televizyonda Kafkasör Festivali ile ilgili yazı ve haberlerin yayınlandığını kaydeden Kocatepe "Artvin Karadeniz'de eşi olmayan kendine has; boğa güreşleri, Kafkasör Yaylası, Barajları, Karagölleri, Hatila Vadisi gibi marka değeri olabilecek değerleri olan bir il. Ama bunları dünyaya tanıtabilecek bir televizyonumuz bile yok. 

 

Fatih Yılmaz kardeşim çıktı TV kurma işini üstlendi. Belediye olarak maddi yardımda bulunmadık bulunmamız da doğru olmazdı. Bizim işmiş televizyonculuk değil. Bizim zaten bir web TV'miz var. Biz istedik ki bir kardeşimiz hemşerimiz bir TV kursun herkeste ona bir katkı koysun. Test yayına başladı. Ben Fatih Beyi Artvin basınıyla bir ara getirdim. Strateji belirlenir ekip kurulur, belediye olarak de bazı konularda teknik destek sağlarız. Ben iki ipin ucunu bir araya getiriyorum ve aradan çekiliyorum" diye konuştu.

 

Kanal kurucusu Artvinli Ekonomist ve aynı zamanda Televizyon işletmeciliği yapan Fatih Yılmaz, Artvin TV nin kuruluş amacının şehrin güzelliklerini dünyaya tanıtımı noktasında ve ilin turizmine katkı sağlamak için böyle bir televizyonu hayata geçirdiğini belirtti. Yılmaz,” Bizim İstanbul’da ortak Konsorsiyumun yaklaşık 20 tane televizyonumuz var. Türk filmini seyrettiğiniz kanalların birçoğu bizimdir. Bu kanalların bir tanesinin ismini Artvin Kafkasör TV yaptık. 

 

Ama bu işin en kolay kısmı. Ama artık bir şehri temsil ettiği için aynı zamanda bunun için iyi bir şekilde dolması gerekiyor. Bu sebepten ötürü hem kanalın işletmesinin yapılması noktasında basın mensubu arkadaşlarımızın ciddi katkısına ihtiyacımız var hem de arşiv ve geçmişte elde edilmiş görüntülerin bizimle paylaşılması kanalın doldurulması doktasın da çok ciddi kaynak ihtiyacımız var.

 

Bunlar olabildiği sürece kanalı yürütebilir veya davam ettirebiliriz yoksa hiç kimse oturum programı sabahtan akşama kadar seyretmez, hiç kimse eğlence programını sabahtan akşama kadar bunların hepsi çok iyi biliyorsunuz ki bunlar dolgu maddeleridir. Artvinliyim dediğiniz zaman bir çok illerde okumuş ve güzel yörenin insanı imajı vardır. Bu imajı turizme döndürüp insanları buraya getirmek bu bölgeye katkı sağlamamayı misyon olarak edinmeyi istiyoruz. “ demişti.

 

 Aradan 1 aydan fazla zaman geçmesine rağmen TV sadece adıyla kaldı.  Burada her hangi bir ofis açılmadı. Eleman alınmadı. Çok farklı bir TV hayal eden Artvinliler yine hayal kırıklığına uğradı. Özellikle cinsel içerikli erotik yayınlar, cinsel içerikli ne olduğu belli olmayan ilaç reklamlarının çok fazla olması ayrı bir sıkıntının yaşanmasına neden oluyor. 

Artvin halkı; Biz televizyon kuruldu derken, sandık ki, bölge TV’leri gibi, merkez binası, çalışanları, haber sunucuları, oturum programları, müzik magazin programları yapılacak. Artvin’in tüm güzelliklerini Artvin hasretini çeken Artvin dışında ve yurt dışında yaşayan Artvinlilere hizmet verecek beklentisi içindeydik

Bir aydır Cinsel içerikli saçma sapan programları Artvin Kafkas adıyla yayınlayan nalın derhal  bu adı kaldırması ve bu şekilde bir TV’ye Artvin’in anılmasını istemiyoruz diyen vatandaşlar, Başkan Kocatepe ve ilgili kurumların  Artvin’in adının bu şekilde ucuz işlerde kullandırılmamasını istediler.

SAMİ ÖZÇELİK UMG


Haber okunma sayısı: 2378

Haberin etiketleri:

artvin, televizyon


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ