Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

Arınç: Başbakan, grup toplantısında öğretmenlerle ilgili müjde verecek

arinc-basbakan-grup-toplantisinda-ogretmenlerle-ilgili-mujde-verecek

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın TBMM'deki AK Parti Grup Toplantısı'nda öğretmenlerle ilgili bir müjde açıklayacağını söyledi. Arınç, şubat ayında il dışı eş durumundan öğretmen atamalarının tamamlandığını, il içi atamaların da tamamlanacağını kaydetti.
11 Şubat 2013 Pazartesi 21:07 Bakanlar Kurulu sonrasında basın toplantısı düzenleyen Arınç, 5 bakanın kurul toplantısında sunum yaptığını açıkladı. Arınç, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AB Bakanı Egemen Bağış ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın ayrı ayrı sunum yaptıklarını belirtti.

Arınç, ilk olarak Adalet Bakanı Ergin'in, 2012'deki referandumla anayasaya giren kişisel verilerin korunması ile ilgili kanundaki değişiklik ile ilgili bilgi verdiğini ve bu değişikliğin olumlu karşılandığını söyledi. Ancak Arınç, bazı konuların gözden geçirileceğini, taslak üzerinde çalışmalar devam edeceğini kaydetti. Bülent Arınç, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın da AFAD'ın çalışmaları hakkında sunum yaptığını kaydetti. Arıç, sunumda AFAD başkanının da yer aldığını aktardı.

Bakan Fatma Şahin'in ise özellikle şehit aileleri, gazi ve engelli vatandaşlar ile 65 yaşı üzerinde olan vatandaşların toplu taşımadan ücretsiz faydalanmaları konusunda bir sunum yaptığını belirten Arınç, Bakan Egemen Bağış'ın da AB süreci konusunda bakanlar kuruluna bilgi sunduğunu aktardı. Arınç, ayrıca, geçen hafta üç AB ülkesini ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, buradaki temasları konusunda bilgi verdiğini söyledi.

Son olarak, Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın sunum yaptığını söyleyen Arınç, Bakan'ın şubat ayı içindeki eş durumu atamaları konusunda bilgi verdiğini söyledi. İl dışı atamaların tamamlandığını söyleyen Arınç, il içi eş durumu atamalarının da tamamlanacağını belirtti. Arınç, okullarda süt dağıtımı uygulamasının da devam edeceğini kaydetti. Başbakan Yardımcısı Arınç, ayrıca, Başbakan Erdoğan'ın yarınki grup toplantısında öğretmenlerle ilgili bir müjdeyi açıklayacağını söyledi.

 Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/arinc-basbakan-grup-toplantisinda-ogretmenlerle-ilgili-mujde-verecek/siyaset/siyasetdetay/11.02.2013/1667549/default.htmEtiketler: TBMM , Recep Tayyip Erdoğan , Bakanlar Kurulu , Bülent Arınç , Beşir Atalay , Egemen Bağış , Adalet Bakanı , Sadullah Ergin , Ak Parti , Parti , 2012 , Nabi Avcı , Grup , Egemen , Başbakan Erdoğan'ın , Fatma Şahin , Bakan Fatma Şahin , Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay , Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin , Milli Eğitim Bakanı , AB Bakanı

Haber okunma sayısı: 3900Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ