Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

Borçka Belediye Başkan Aday Adayı İddialı Geliyor..

borcka-belediye-baskan-aday-adayi-iddiali-geliyor

AK Parti Borçka Belediye Başkan Aday Adayı Melek SEVİMLİ Açıklamalarda bulundu.
14 Kasım 2013 Perşembe 13:44

SAYGIDEĞER BORÇKA HALKI......

Siyasete Başbakanımızın ışığından etkilenerek başladım ve o gün bugündür kendisini takip ediyor, izinden yürüyorum. Partilerde vizyon kadar, liderin hayata bakış açısı da önemlidir. Başbakan’ın samimiyeti ve ülke için yapmaya çalıştıkları çok kıymetli. Bu nedenle Ak Parti’deyim. 
Ben bu süreçte sadece kendi partimden değil, farklı partilerdeki arkadaşlarımdan çok güzel tepkiler aldım. İnsan odaklı çalışıyoruz. Bu nedenle belediye başkanlığı da insanlarla iç içe olmayı gerektiriyor.
Karar mercilerinde kadınlar yok. Bunları kamuoyuna duyurmaya çalıştım. Bunlar sözde kalsın istemedim. Siyasette Karadeniz kadınlarıda olmalıydı...ARTVİN kadını olarak .....Başbakanımızın kadın çağrısı da beni çok etkiledi. Nüfusun yarısını oluşturan kadınların söz sahibi olması için kendi bölgemde kadınların sesi olmak için yola çıktım.


            Büyüklerimizin kadın erkek ayrımı yok, yapılacak hizmete bakıyorlar. Borçka’ya hakikaten bir kadın nezaketinin, kadın bakış açısının, kadın dokusunun girmesi gerekiyor. Borçka kabuğunu kırmaya çalışan bir ilçe. Ben bu bölgede bir kadın siyasetçinin yetiştirilebileceğini de göstermek istiyorum. Sayın Başbakan, kadınlara ayrı bir önem ve değer veriyor. Bayanların idareci olması yönünde önünü açıyor. Bu cesaret beni buralara taşıdı. Ben de Borçka’ya hizmet etmek için belediye başkan aday adayı oldum. Borçka belediyesinde ilk kadın belediye başkanı olmak istiyorum....Borçka’da ki hedeflerim şunlardır...öncelikle su sorunumuzu çözeceğiz ak yürekli kardeşlerimizle birlikte...inşallah...

Öncelikle gençlerimizin belli saatlerden sonra sosyal hayatının kahvelerde geçtiği bir süreç var. Buna engel olmak için sosyal yaşam merkezleri, çocuklar için etüt merkezleri yapılmalı. Kadınlar için buluşma alanları, kadınların ekonomiye katkı sağlayacağı çalışma alanları oluşturulmalı. Kadınların ürün yetiştirmesi ve bunun satış ve pazarlaması için çalışma yapılmalı. Yaşlıların sayısı köylerde çok fazla. Onlara köy dışında da yaşam alanı oluşturmak gerekiyor. Turizm potansiyeli olan bir yer. Bunu sadece yaz turizmi olarak değil, mevsimlik şekilde kullanmak gerekiyor. Kışın da burayı cazibe merkezi haline getirmek gerekiyor. Bunlarla birlikte Borçka’mız için daha önce hiçbir yerde uygulanmamış büyük projelerimiz var tabi fakat bunları yeri gelince açıklayacağız. Aday adaylığı süreci içinde bize düşen bu projelerden önce Ak icraatları vatandaşlarımıza anlatmaktır diye düşünüyorum.7 aday adayı arkadaşım daha var ...Aday adayının fazla olması güzel bir şey. Demokrasi çoğulculuğu gerektirir. Borçka’nın talep edilen bir yer olması güzel bir şey. Çokluk olan yerde bereket vardır. Kalitenin artması gerekiyor. Bu süreçte hiçbir aday adayı ile ilgili yorum yapmadım. Biz Ak Parti teşkilatı olarak güzel bir aileyiz. Biz genel başkanımız önderliğinde, hizmet için varız... Hangi aday olursa hayırlısı olur kanaatindeyim. Ben kadın erkek ayrımı yapmaksızın sahadayım. Bu ikisi birbirini bütünleyen parçalar. Ama kadının bakış açısı her zaman daha ayrıntılıdır....Kadın her platformda başarılıdır...
Gittiğimiz her yerde güzel karşılandım. . İnsanlar çok saygılılar. Bir toplumda kadının olduğu yerde nezaket oluyor. İnsanlar kadın erkek ayrımı yapmadan öncelikle dertlerini dinleyecek birinin olması istiyor. Kadınlar aslında bir kadın aday adayının varlığından bile çok memnunlar. Onlar ‘siz eğer önde olursanız, biz de sahaya çıkabiliriz’ diyorlar. Kadınlar değişimi istiyor.

 
Aday Gösterilmesem de partim için çalışacağım, Ak Parti’de hizmet etmek için illa bir yerde olmak gerekmiyor......

Bizim partimizde aday olmak için tek bir kriter önemli değil. Bunların hepsinden oy alan aday olacaktır. Büyük lokma yerim ama büyük söz söylemem. Yapı olarak hedefim için elimden geleni yaparım. Bu süreçte de aday olabilmek için elimden geleni yapacağım.

Önce kendime inanıyorum. Bunlar dışında da çalışmalarımıza ve Borçkalı hemşerilerimin desteğine güveniyorum. Aynı zamanda Başbakanımızın kadına verdiği önemden ve kadının siyasetteki varlığının önünü açmasından, kadın kolları genel başkanımızın her 3 adaydan birinin kadın olması talebinden cesaret alıyorum. Borçka’da Başbakan sevdası var. AK Partimizin buradaki başarısı küçümsenemez. Bu süreçte kazanan inşallah Ak Parti olacak.

 


            Ben Borçkalı biri olarak burada hizmet etmeye gönül verdim. İnşallah insanların gönlünde hizmet ehli biri olarak yer ederim... Her şeyin hayırlısı olsun diliyorum....HERŞEY GÜZEL BİR BORÇKA İÇİN HERŞEY AK BİR BELEDİYE VE AK BAYRAĞI BORÇKA BELEDİYESİNDE DALGALANDIRMA GÖREVİ ALAN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI OLMAK İÇİN...GELİN KARDEŞLERİM BORÇKAYI YENIDEN İNŞA EDELİM...İNŞAALLAH HEP BİRLİKTE AK BİR BELDİYEYLE ...SAYGILARIMLA.....


Haber okunma sayısı: 4198

Haberin etiketleri:

ak parti, melek sevimli, borçka, belediye


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ