Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

CHP Artvinde İlk Aday İsmet BAŞAR

chp-artvinde-ilk-aday-ismet-basar

Chp Artvin İl Aday Adayı 10 Ocakta İsmet BAŞAR
04 Ocak 2015 Pazar 13:53

 

Usta gazeteci yazar İsmet Başar Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili aday adayı oluyor. Yıllardır gazetecilik, televizyon ve yerel radyo sektöründe hizmet veren Başar 10 Ocak 2015 günü resmen aday adaylığını açıklıyor. Meslek taşımız İsmet Başar’ı tebrik eder başarılar dileriz.http://www.ismetbasar.com

İsmet Başar

kendi adına kurulan internet sitesinde şimdiden adaylığını ilan etmiş oldu.

İsmet BAŞAR Biyografisi

İsmet BAŞAR; 1971 yılında Artvin’in Hopa ilçesinin Yukarı Kuledibi Mahallesi’nde doğdu. Hopa Yoldere Köyü nüfusuna kayıtlı olan Başar, İlkokulu Kuledibi Mahallesi İsmet Çakır İlkokulu’nda, Ortaokulu ise Yoldere Ortaokulu’nda bitirdi. Lise eğitimini Artvin Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü’nde tamamlayan İsmet Başar, Bursa Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümündeki eğitimini yarıda bırakarak; serbest meslek hayatına başladı.
1993 yılında Hopa’da yerel yayın yapan Parola FM’i kurdu. 1994 yılında Arhavi’de yayın yapan Ar FM radyosunu, Şavşat ilçesine taşıyarak, Şavşat FM ismiyle yayın hayatına başladı. Aynı yıl Hopa’da bulunan Parola FM’i de Şavşat’ta Sahara FM adıyla yayına başlattı. Yine aynı yıl Hopa’da Parola TV adıyla yerel yayın yapan bir televizyon kurdu. Kurulan yayın daha sonra Çoruh TV olarak Hopa, Artvin, Arhavi, Borçka ve Ardanuç ilçelerinin sesi ve sözü oldu.

1994 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyasete adım atan Başar, 1997 yılında CHP Hopa Gençlik Kolları Başkanı seçildi. Medyada yoğun olarak görev yaptığı için bu görevi daha sonra yol arkadaşı Ecevit Turan’a devretti.
2000 yılında İzmir Bornova’da Jandarma olarak vatani görevini tamamladı. Askerlik sonrası Artvin- Yusufeli ’de bir süre tavuk çiftliği işletmeciliği yapan Başar; 2001 yılında kurmuş olduğu “Artvin Yeni Umut Gazetesi” ile yayıncılık hayatına geri döndü. Haftalık olarak Bursa’da çıkan Artvin Gazetesi’ni Artvin il merkezi başta olmak üzere tüm ilçelerde okuyucuya ulaştırdı. O yıllarda ayrıca “ARTLİFE” adıyla Artvinlileri konu alan bir magazin dergisi çıkardı.

2008 yılında Hopa’da kendi firması “Umut Medya Group” bünyesinde ilk matbaasını kurdu. 2011 yılında Artvin merkezde günlük yayın yapan Artvin Post gazetesini, 2012 yılında Borçka’da günlük çıkan Artvin Haber Gazetesi ve baskı tesisini kurdu. 2013 yılında Ardanuç’da haftalık yayın yapan Artvin Ardanuç Gazetesi ve tesisini kuran Başar; 2014 yılında Murgul’da “Artvin Murgul” adıyla haftalık yayın yapan bir gazete kurdu. Son olarak 2014 Kasım ayında Artvin Özgür gazetesini kuran Başar; il genelinde dağıtımı yapılan bu gazete ile altıncı gazetesini de yayın hayatına başlatmış oldu.
Yayıncılık hayatında “ Biz ARTVİN için çalışıyoruz” sloganıyla, bütün gazetelerinde “Artvin” adına yer veren İsmet Başar, il genelinde yayında olan 6 gazetenin İmtiyaz sahibi olarak; “Hayattaki en büyük destekçim” dediği 3 çocuğunun annesi, kendi gibi yayıncı, eşi ve 21 kişiden oluşan çalışma ekibiyle, yayıncılık faaliyetlerini sürdürmektedir


Haber okunma sayısı: 2908

Haberin etiketleri:

ismet başar, chp, artvin, aday, adayı


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ