Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

CHP’li Bayraktutan; “Enerjimi Halktan Alıyorum”

chpli-bayraktutan--enerjimi-halktan-aliyorum

CHP Artvin Milletvekili Av.Uğur Bayraktutan Türkiye Büyük Millet Meclis’in kapanması ile birlikte Artvin’de çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
15 Eylül 2012 Cumartesi 17:54

 CHP Artvin Milletvekili Av.Uğur Bayraktutan Türkiye Büyük Millet Meclis’in kapanması ile birlikte Artvin’de çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  Artvin ve ilçelerinde ayak basmadık mahalle, köy bırakmıyor. 01 Temmuz 2012 tarihi itibari ile TBMM’nin  tatile girmesini fırsat bilen CHP’li Bayraktutan tatilini memleketinde vatandaşları ile birlikte geçiriyor.

 

2011 Genel Seçimlerinden önce seçildiği taktirde alışılmış Milletvekili formatında Milletvekilliği yapmayacağını, gecesini gündüzünü memleketi için harcayacağını ifade etmişti. Görülüyor ki CHP’li Vekil sözünün arkasında durarak TBMM ‘deki çalışmaları ile taraflı tarafsız herkesin taktirini topladı. Meclisteki çalışmaları büyük bir heyecanla takip ettiğimiz Bayraktutan Meclis’in tatil olması ile birlikte Ankara’daki çalışmalarına ara vererek Artvin’de gece gündüz demeden aynı tempo ile çalışmalarına devam ediyor.  Bütün ilçelerin sorunlarını yerinde görmek adına tatil süresince gece gündüz demeden, mahalle köy ayırt etmeden CHP İl ve İlçe örgütlerinin tüm çalışmalarına katılıyor, vatandaşlarla bir araya geliyor, onların dertlerini dinliyor ve tek tek not alıyor.

 

 Enerjisi Bitmek Tükenmek Bilmiyor…

 

Hastasından, cenazesine, düğününden festivaline kadar her alanda var olan ve her tarafa yetmeye çalışan CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan’ın enerjisi bitmek, tükenmek bilmiyor. Kısa zamanda sadece Artvin’in değil, Karadeniz’in Türkiye’nin sevgilisi haline gelen Bayraktutan ; “Enerjimi Halkımdan alıyorum. Onlar bizlere güvenerek Ankara’ya, Mustafa Kemal’in Parlamentosuna beni yolladılar. Bende onların bu sevgisine layık olmaya çalışıyor ve tüm enerjimi çok kıymetli hemşerilerimden alıyorum” dedi.

 

CHP Artvin Milletvekili Av.Uğur Bayraktutan Artvin’in tüm ilçelerini gezdiğini CHP İlçe Başkanlarının yönlendirmesi doğrultusunda nereye işaret ediliyorsa koşa koşa oraya gittiğini Meclis açılana kadar Artvin’de ayak basmamış yer bırakmayacağını ifade etti. Bayraktutan konuşmasına ; “ Milletvekilleri seçimlerde sadece oy istemek için halkın yanına gitmemeli, her zaman ele ele, gönül gönüle sorunlar karşısında omuz omuza olmalı. Ben bu doğrultuda gücüm yettiğince vatandaşlarımın yanında olacağım. Onların sesi, kulağı Türkiye Büyük Millet Meclisindeki gerçek temsili olacağım. Bütün kadrolarımızla bu doğrultuda çalışıyoruz. Çünkü bu ülke insanının rahat bir nefes alabilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına acilen ihtiyacı vardır. Bizde bu doğrultuda bu azim ve kararlılıkla yorulmadan çalışmalarımıza gece gündüz devam ediyoruz. Birkaç gün önce Borçka CHP İlçe Başkanım Arif Solmaz ve CHP Borçka İlçe yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ile birlikte Borçka’nın sorunlarını dinlemek için köy köy, mahalle mahalle gezdik. Bu gün Arhavi’de yine CHP ilçe Başkanım Musa Ulutaş ve CHP Arhavi İlçe örgütü ile birlikte Arhavi’nin mahallelerini, köylerini geziyoruz. Tüm hemşerilerimizle kucaklaşıyoruz. Onların dertlerine çözüm olabilmek adına; gün 24 saat aralıksız çalışmalarımıza devam edeceğiz. Vatandaş sıkıntılı kimse hayatından memnun değil. Ülke meseleleri almış başını gidiyor, fakat vatandaş kişisel sorunlarından başını kaldıracak durumda değil. Bu yangına dur demek gerek. Bakın bütün köylerde feryat var. HES belası köylüleri çıldırtmış durumda. Bir siyasetçi olarak köy halkının bu haklı mücadelesini nasıl görmezden gelebiliriz ki ? AKP Hükümet’inin HES projeleri  bütün derelerimizi işgal etmekte. Köy halkının yaşamsal alanlarına sahip çıkmalarını taktirle karşılıyorum. Bende onların bu mücadelelerinde siyasi rozetimi çıkartarak, halkın, Türkiye’nin Milletvekili olarak Milletimin yanında taraf aldığımı açık yüreklilikle beyan ediyorum” dedi.

 

CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Artvin’in Arhavi ilçesindeki köylülerin HES’lere karşı direnişi için 3 aydır geceli gündüzlü nöbet tutukları HES karşıtlarının çadırına giderek sabaha kadar uyumadan köy halkı ile birlikte nöbet tutacak. Daha sonra Bayraktutan program dahilinde Artvin’in diğer ilçelerine de giderek bugüne kadar örneğine rastlanmamış geceli gündüzlü köy, mahalle gezilerine 01 Ekim 2012 tarihi yani TBMM’nin açılışına kadar çalışmalarına aralıksız devam edecek.

 


Haber okunma sayısı: 2757Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ