Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

Fazıl Say AK Parti’den korkmuyor!

fazil-say-ak-parti8217den-korkmuyor

Fazıl Say, hakkında açılan davayla ilgili olarak öyle bir açıklama yaptı ki...
14 Kasım 2012 Çarşamba 11:57

Fazıl Say, ’Arabeski sevmek vatan hainliğidir’ sözleriyle yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Say’ın bu sözlerine şarkıcı Nihat Doğan’dan cevap geldi. Doğan, "Fazıl Say abartılıyor. O da benim, senin gibi bir vatandaş. Kendi düşünceleri, inançları var. Sadece iyi piyano çalıyor olmasıdır farkı. Bu sözlerin büyütülmesi taraftarı değilim." dedi.

 

Fazıl Say, ’Ben dünya sanatçısıyım. Buna inanmıyorlarsa inanmasınlar’ diyerek devam eden Say, sosyal paylaşım sitelerinden kendisine gelen hakaretlerden çok etkilendiğini söyledi. Ortaya çıkan tablodan dolayı canının çok sıkıldığını belirten Say, ’Bunların benim konserime etkisi oluyor. Burada insani bir tepki olarak bana ne diyorsun ve bu ülkeden gitmek istiyorsun’ dedi.    
 

’ARABESKİ SEVMEK VATAN HAİNLİĞİDİR’ 

Fazıl Say, arabesk müziği hakkında da konuştu. Say, ’Arabesk denilen iğrenç şeyi sevmemek vatanseverlik, sevmek ise vatan hainliğidir bana göre. Burada düşünceler farklılaşır. Kalitesiz bir şeyden bahsediyoruz. Kötü harmoni, kötü melodi ve bir yere varamamış bir müzikten bahsediyoruz’ diye ekledi.

 

’HAPİS  YATARAK ALLAH ’A İNANMAMI İSTİYORLAR’  

 

Say hakkında açılan davaya atıfta bulunarak,  ’Bir insanın Allah’a inanıp inanmayacağını hükümet mi tayin edecek?’. Davanın çok trajik olduğunu söyleyen Fazıl Say, tüm dünyanın Türkiye’ye güldüğünü belirtti. Hükümetin, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunanların arkasında olmasını enteresan olarak yorumlayan Say, davaya konu olan mesajı matrak bulduğu için Twitter adresinde paylaştığını söyledi. 

 

Ünlü piyanist, mesaja gelen tepkileri de saygıyla karşıladığını ve sosyal paylaşım sitesinde paylaştığını söyleyen Say, aynı saygının kendisine gösterilmediğini savundu. ’1,5 yıl hapis yatarak benim Allah’a inanmamı istiyorlar ’ diyen Say,  davada tüm dünyanın kendisini suçsuz gördüğünü belirtti.

 

Ak Parti’DEN KORKMUYORUM

 

AK Parti’den korkmadığını dile getiren Fazıl Say, kendisi hakkında yorum yapan iktidar partisi üyelerine de ağır eleştirilerde bulundu. Kendisine açılan davayı anlamsız olarak niteleyen Fazıl Say; “Suçlu olduğumu hissetsem, kendiliğimden hapse giderim” dedi. Fazıl Say sözlerini “Beni hapse atmaları zor, çünkü benimde arkamda milyonlarca insan var ama eğer hala istiyorlarsa buyursun atsınlar” diyerek bitirdi.

 

‘Kültürlerarası elçiyim’


“Bütün dünya suçsuz olduğumu biliyor” diyen Say, konunun siyasi olduğunu vurguladı: “Bir bakıyor arkasında AKP’liyi buluyor. Kültür Bakanı halk Fazıl Say’ı zaten cezalandırdı diyor vs. Hükümetten sesler çıkmaya başlıyor. Sanatçısını korumuyor.


Burada yönlendirilmişlik de var. AKP’ye Türkiye’nin yarısı oy verdiyse, ben de 350 milyonluk Avrupa Birliği’nin kültürlerarası elçisiyim. Ben de onların avukatıyım. Zor beni hapse atmaları, bu kadar basit.”


Haber okunma sayısı: 3886 Kaynak: Ok.NetYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ