Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

'Yusufeli'de Yaşam' Konulu Fotoğraf Yarışması Düzenleniyor

yusufelide-yasam-konulu-fotograf-yarismasi-duzenleniyor


02 Mart 2015 Pazartesi 20:28

Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, 'Yusufeli'de Yaşam' konulu fotoğraf Yarışması düzenleniyor.

Yusufeli’nin doğal güzelliklerini, tarihsel ve kültürel değerlerini fotoğraf sanatının imkanlarıyla kayda geçirerek bu mirasın gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak ve insan –mekan-doğa ilişkisinin birlikteliğini tespit ederek var olan bu değerleri geleceğe taşımak amacıyla Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, 'Yusufeli'de Yaşam' konulu fotoğraf Yarışması düzenleniyor.

Mevsim fotoğrafları yarışmalarından sonra farklı bir formatta devam edilecek olan fotoğraf yarışmaları, 'Yusufeli'de Yaşam' adı altında daha kapsamlı bir konuyla yılda iki kez yapılacak.

Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneğinden Mustafa Reşat Sümerkan, Vedat Osmanoğlu ve Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erkin Tokgöz'ün jüri üyeliğini yapacağı yarışmanın başvuru süresi 23 Şubat'ta başladı. 18 Yaşını doldurmuş tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olan yarışmaya fotoğrafların teslim edileceği son gün ise 19 Mayıs 2015.Yarışma şartnamesinde ayrıntılı bilgilerine yer verilen yarışmanın başvuru ve sonuçların ilan edilmesi süreci de belli kurallar çerçevesinde yürütülüyor. Buna göre yarışmaya gönderilecek fotoğrafların,  CD veya DVD ortamında, JPEG formatında olup, daha önce ödül almamış veya yayımlanmamış olması gerekiyor. Yusufeli ilçe sınırları dahilinde çekilen fotoğrafların değerlendirmeye alınacağı yarışmada birinci olan yarışmacı fotoğraf makinesi, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılar ise tablet bilgisayar ile ödüllendirilecek. Mansiyon alan yarışmacılara ise kitap seti hediye edilecek.

Fotoğraf tutkunları, yarışmanın şartnamesini www.yusufeli.bel.tr adresindeki Projelerimiz Menüsünden veya Yusufeli Belediyesi facebook hesabından temin edebilecekler.


Haber okunma sayısı: 1626

Haberin etiketleri:

yusufeli


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ